زالزالک

280,000 تومان
بومی مقاوم به کم آبی و شرایط سخت محیطی عمر طولانی کنترل فرسایش خاک میوه دار البرزی و زاگرسی

جزئیات درخت

با درخت کیالک آشنایی دارید؟

می دونستید درخت کیالک همون درخت زالزاک است؟

 

میخواهید صفر تا صد درخت زالزالک را بدانید؟

این درخت در رویشگاه فریدن کاشت می شود، زالزالک وحشی میوه زرد تا قرمز رنگی دارد که گرده افشانی آن توسط زنبور عسل انجام می شود که در اصل غذای بسیاری از پرندگان به شمار می رود که میوه گرد و کروی مانندی در سایز متوسط تولید می کند.

زالزالک ایرانی قرمز بومی استان چهارمحال بختیاری است که شاخه های کرکدار بلندی با میوه قرمز رنگ دارد که از این گونه بیشتر به عنوان پایه ای مقاوم برای ارقام تجاری درخت استفاده می کنند که از مقاومت بالایی برخوردار است.

 

می خواهم رویشگاه فریدن را ببینم

 

انواع درخت زالزالک

در قسمت نشو و نما بیش از ده نوع درخت زالزالک را برای آشنایی بیشتر شما با این درخت جمع آوری کرده ایم که در اینجا به 4 نوع آن می پردازیم.

زالزالک وحشی

میوه زرد تا قرمز رنگی دارد که گرده افشانی آن توسط زنبور عسل انجام می شود که در اصل غذای بسیاری از پرندگان به شمار می رود که میوه گرد و کروی مانندی در سایز متوسط تولید می کند.

زالزالک ایرانی قرمز

بومی استان چهارمحال بختیاری است که شاخه های کرکدار بلندی با میوه قرمز رنگ دارد که از این گونه بیشتر به عنوان پایه ای مقاوم برای ارقام تجاری درخت استفاده می کنند که از مقاومت بالایی برخوردار است.

زالزالک زرد

در بخش وسیعی از ایران، سوریه، لبنان، عراق و … رشد می کند که خود دارای ارقام و واریته های مختلفی منجمله درخت زالزالک با میوه نارنجی، درخت زالزالک با میوه زرد، درخت زالزالک با میوه قرمز و در نهایت درخت زالزالک با میوه های قرمز و زرد است که تا 7 متر رشد می کند و برگ های بادبزنی زیبایی تولید می کند که در بیشتر مناطق رشد می کند.

زالزالک خارتیر

گونه ای زالزالک به شمار می رود که در بیشتر مناطق رشد و از رشد به نسبت آسانی برخوردار است که ارتفاع آن بین 4 تا 8 متر تخمین زده شده است.

اگر میخواهید بیشتر درمورد درخت زالزالک و انواع آن و همچنین خواص بی نظیر این درخت بدانید اینجا را کلیک کنید.