سنجد

280,000 تومان
کم ترین میزان سرمایه گذاری و نیاز آبی، مقاومت کامل در برابر سرمازدگی، حاصلخیز کردن خاک بستر توسط ریشه و رشد سریع‌، واژه سنجد ریشه در مصدر «سنجیدن» دارد. سنجد نماد عشق است. عطر شکوفه‌هایش در بهار انسان را سرمست می‌کند و میوه‌اش در پاییز بسیار قوت دارد. مقاوم، بومی، کم آب خواه، سرخ چوب.

جزئیات درخت

 می دانستید درخت سنجد فروکتوز و گلوکوز دارد؟

دو نوع سنجد، هلاگنــوس و هیپوفــار در ایــران وجود دارد. درخت سنجد هلاگنوس به علت درشتی میوه، قامت بلند، نداشتن خار و برگ های پهن های به درخت سنجد هیپوفار برتری دارد. درخت سنجد با انواع خاک ها سازگار است، اماعدم ماندن آب در خاک آن مهــم است، زیرا این مسئله موجب پوسیدگی ریشه و از بین رفتن گیاه می‌شود. بنابراین خاک محل کاشت آنان باید از زهکش خوبی برخوردار باشد.

درخت سنجد رویشگاه فریدن توسط روستاگل کاشته و پرورش داده میشود.

 

برای آشنایی با رویشگاه فریدن اینجا را کلیک کنید

 

درخت سنجد دارای ۳ قسمت برون بر پوست قهوه‌ای رنگ، میان‌بر آردی شکل و درون بر هسته چوبی و سفت آن است که قسمت میان‌بر و درون بر آن دارای ارزش غذایی فراوان است.

در قسمت میان‌بر ۲ نوع قند گلوکز و فروکتوز، ۷ نوع چربی اشباع شده و اشباع نشده وجود دارد.

از این درخت به عنوان بادشکن استفاده می شود، سرعت رشد خوب و قابل ملاحظه ای دارد و از نظر ظاهری شبیه درختان بید است. در اردیبهشت ماه گل می دهد و در اواخر تابستان و پائیز میوه های آن ظاهر می شوند.

میوه تخم مرغی شکل بوده به رنگهای قرمز سوخته است که در حالت نارس رنگ زرد دارد، میوه درخت سنجد سته ایست که میان بر آن آردی شکل با رنگ روشن است که بخش خوراکی میوه را تشکیل می دهد و برون بر آن پوسته چرمی و نازک به رنگ قرمز سوخته است.

اگر میخواهید با خواص دیگر سنجد و اینکه چطور این درخت را پرورش دهید، با خبر شوید اینجا را مطالعه کنید.