1. روستا گل
  2. /
  3. درباره ما

روستا گل

موسسه فرهنگی و محیط زیستی روستاگل ورجین

شماره ثبت : 51390

روستاگل از سال 1393 فعالیت های پژوهشی، آموزشی و فرهنگی خود را با هدف آشتی و آشنایی بیشتر کودکان و نوجوانان با طبیعت آغاز کرد، با فراگیر شدن شبکه های اجتماعی، صفحه گروه روستاگل به محیطی برای تولید محتوا و اشتراک گذاری دغدغه های طبیعت دوستانه تبدیل شد.

از سال 1397 تا کنون فعالیت ها به خود جامه ی عمل هم پوشیدند و با ثبت موسسه فرهنگی محیط زیستی روستاگل ورجین، پروژه هایی با موضوع درختکاری، پاکسازی طبیعت، احیا جنگل، چاپ کتاب، فیلم سازی و... اجرا گردید.

گردانندگان روستاگل متشکل از دوستداران طبیعت از سراسر ایران و از اقشار مختلف جامعه، با هدفی مشترک، گرد هم آمده و با همراهی مردم ایران و حمایت ارگان ها امور را به انجام می رسانند.

آلبوم روستاگل

ورق بزنید

right slide
left slide
هدیه درخت  به زمین

هدیه درخت

می توانید به هرنامی که دوست دارید به زمین درخت هدیه کنید، روستاگل میکاره و نگهداری می کنه، تا همیشه

در سال ۹۷ اولین درخت نامگذاری و شناسنامه‌ی آن در صفحات مجازی منتشر و با استقبال مواجه شد.

همان وقت‌ها جرقه‌ی هدیه درخت زده شد و طرح از بوستانی کوچک در استان تهران آغاز شد ، شور و همراهی مردم از یک سو، آزمون و خطاها و ارائه‌ی مدلی کم‌نقص از روند اجرایی روستاگل از سویی دیگر، سرعت پیشرفت را بیشتر می‌کرد.

استفاده از گونه های بومی و مقاوم، نگهداری دقیق درختان، همدلی با جامعه محلی، تداوم و صداقت در گزارشات حال درختان و در پی آن حمایت مردم عوامل اصلی موفقیت طرح شمرده می شود.

با اتکا بر بازوی مردمی و به دعوت طبیعت دوستان از روستاهای مختلف، احداث رویشگاه ها کم کم به سمت طرح روستای سبز و کمک به معیشت روستائیان از طریق کاشت درختان مثمر پیش رفت و تا به امروز در حال اجراست. در این مهم بکارگیری نیروهای بومی اهداف اصلی کارند.

در نهایت هدیه درخت با اهداف و آرزوهای بلند مدت پا به عرصه‌ی احیای جنگل‌های آسیب دیده گذاشته و این مسیر با نگاهی رو به جلو ادامه دارد...

کل این راه سبز بدون حمایت مردم امکان‌پذیر نبوده و نخواهد بود این طرح هم‌ اکنون 70 الی 90 نفر را به صورت مستقیم و غیر مستقیم تحت حمایت شغلی و مالی قرار داده است.

تا تابستان 1401 بیش از صد هزار نهال به زمین هدیه شده است و حال آنها از طریق شبکه های ناظران و باغبانان رصد می شود

از بزرگترین دستاورد های هدیه درخت، فرهنگسازی و ایجاد علاقه به طبیعت و تقویت حس مسئولیت اجتماعی در تمامی افراد جامعه می‌باشد.

همانطور که همگی می دانیم آبادانی جامعه، از مسیر آگاهی تک تک افراد جامعه میگذرد

دست در دست هم دهیم به مهر میهن خویش کنیم آباد

کسب و کار سبز

کسب و کار سبز

نشو و نما

نشو و نما

تکیه بر آموزش همواره سرلوحه‌ی کار بوده است.

آگاهی و آموزش در مسیری هدفمند اساس و بنیان کار می‌باشد. این صفحه با اتکا بر این مهم در حرکت است.

معرفی گیاهان، دانستنی های محیط زیست و همزیستی مسالمت‌آمیز سرفصل های اصلی پژوهش های نشو و نماست

نشو و نما

روزمه روستاگل