1. روستاگل
 2. /
 3. مقررات

قوانین و مقررات روستاگل

 1. 1

  در طرح (آ) (هدیه درخت) امکان درخواست گزارش حال درخت پس از کاشت در هر زمان وجود دارد، درختان نقشه برداری می شوند ، پلاک ها نام دار هستند و نگهداری از درختان مستقیما توسط روستاگل و با تضمین سلامت 100% صورت می پذیرد.

 2. 2

  در طرح (ب) ( روستاي سبز) : به علت عدم وجود عكاس مقيم، درختان شامل گزارش حال درخت نخواهند بود، درختان پس از كاشت با پلاك هاي شماره دار بصورت يك جا عكاسي مي شوند سپس و جهت زيبا سازي سند هديه درخت نام شخص به صورت گرافيكي روي پلاك حك مي شود ، نگهداري از درختان با نظارت موسسه روستاگل به دست انجمن هاي منطقه اي يا صورت مي پذيرد و گزارش تصويري آن بصورت فصلي و گروهي منتشر مي شود.

 3. 3

  در طرح (ج) (همیار جنگل ) درختان پلاک گذاری نمی شوند، گزارش نگهداری از آنها بصورت گروهی منتشر می شود.

 4. 4

  در صورت مرگ يا نياز به جابجايي احتمالي نهال، جابجايي يا كاشت جايگزين در فصل مناسب تا دو سال به عهده گروه فرهنگي كشاورزي روستاگل مي باشد، در كاشت جايگزين، بنا به مصلحت احتمال تغيير گونه درخت و رويشگاه وجود دارد.

 5. 5

  در طرح (آ) پس از دو سال بعضي رويشگاه ها به دليل نياز به نگهداري بيشتر مشمول طرح تمديد سرپرستي خواهند بود، در صورت عدم تمديد نگهداري ادامه خواهد داشت اما امكان درخواست گزارش حال درخت ندارد.

 6. 6

  جهت حضور هنگام كاشت(طرح آ) در توضيحات سفارش ذكر شود، در صورت امكان روز و ساعت درختكاري توسط گروه كاشت تعيين مي شود.

 7. 7

  نیاز به جابجایی نهال در صورت صلاحدید کارشناس یا دستور ارگان مربوطه انجام خواهد شد.

 8. 8

  تصاویر نهال کاشته شده با پلاک، در صورت مخالفت سفارش دهنده، در صفحه مجازی و سایت منتشر نمی شود.

 9. 9

  روستاگل در مقابل شکسته شدن نهال ها و حوادث طبیعی مسئولیتی نخواهد داشت.

 10. 10

  درصورت نامساعد بودن شرایط آب و هوایی، کاشت تا بهبود اوضاع به تعویق خواهد افتاد.

 11. 11

  حقوق مادی درخت متعلق به ارگان صاحب اختیار بستر کاشت و حقوق معنوی درخت متعلق به سفارش دهنده، هدیه گیرنده و روستاگل می باشد.

 12. 12

  نوع، جنس، فرم و اندازه پلاک و شیوه خطاطی همچنین عکاسی و گرافیک و جمله بندی سند هدیه درخت به سلیقه و صلاحدید روستاگل خواهد بود.

 13. 13

  پلاک اسم دار موقتی است و تنها یکبار هنگام کاشت و عکاسی ساخته و نصب می شود اما نقطه مکانی دقیق درخت پس از تکمیل رویشگاه در نقشه ثبت می شود.

 14. 14

  نقشه پس از تکمیل رویشگاه در سایت قرار می گیرد.

 15. 15

  متن روی پلاک یا مفهوم آن نباید مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.

 16. 16

  يافتن درخت در رويشگاه با بررسي و مطالعه نقشه هاي راهنما و صفحه درختيابي امكان پذير است.

 17. 17

  مبالغ تعیین شده بابت هر نهال شامل خرید نهال، ایاب و ذهاب، کاشت، امور گرافیکی و عکاسی، امور سایتی و اداری و کلیه موارد نگهداری ویژه از هر نهال و کاشت جایگزین در صورت لزوم تا دو سال می باشد.

 18. 18

  در نظر داشته باشید طرح هدیه درخت برای اولین بار است که به مرحله اجرا می رسد و قوانین استانداردی در این زمینه وجود ندارد بنابراین ممکن است بعضی جزییاتی پیش بینی نشده، بر حسب تجربه، با رعایت حقوق بدیهی طرفین تغییر کند.