1. روستا گل
  2. /
  3. قُلک سبز
  4. /
  5. چاپ کتاب انقلاب سبز

10,000,000
قُلک سبز
27%
2,792,000
تومان

چاپ کتاب انقلاب سبز

طرح مبلغ کل کارشناسی شده 10,000,000 تومان

میزان همراهی تاکنون 2,792,000 تومان

تعداد همراهان 166 نفر

مبلغ اهدایی شما بیشتر از مبلغ کارشناسی شده این قُلک سبز است، لطفا دوباره سعی کنید

عکس های پروژه چاپ کتاب انقلاب سبز

فرهنگ طبیعت دوستی
سید محمود موسوی معلم عشایرِ پشت کوه شوشتر در استان خوزستان

پروپزال پروژه

این کتاب راهنمایی کامل و جامع و بروز در حوزه حفظ محیط زیست است، در فاز اول قرار است ۵۰۰ جلد از این کتاب پس از چاپ برای فعالان محیط زیست در نقاط مختلف کشور فرستاده بشود

سید محمود موسوی معلم عشایرِ پشت کوه شوشتر در استان خوزستان است، او شاگردانی را تربیت می کند که تا اولین آبادی کیلومتر ها فاصله دارند، گاهی ساعت ها مسیر طی می کند تا فقط به ۱ دانش آموز برسد، محمود از خانه دور است و در دل طبیعت در میان عشایر و در طبیعت بکر زندگی می کند که همین باعث نزدیکی بیشتر او به محیط زیست شده و دغدغه اصلی اش انتقال آموزه ها و فرهنگ طبیعت دوستی است، سید محمود چند کتاب دیگر هم تالیف کرده که برخی منتشر و برخی دیگر در انتظار چاپ هستند.

چکیده انقلاب سبز:
محیط زیست مجموعه و نظام هماهنگی است که حیات انسان و سایر موجودات زنده به آن وابسته است. این منابع و سرمایه های محیط زیست هستند که رشد و توسعه او را امکان پذیر نموده اند. اما بشر سال های طولانی است که رفتاری خصمانه و ناپایدار را نسبت به محیط زیست درپیش گرفته است. او فراموش کرده است که طبیعت و منابع آن تنها متعلق به او نیستند بلکه دیگر موجودات نیز حق زیستن و حیات دارند. براثر همین رفتارهای نابخردانه انسان وضعیت سیاره ما زمین که تنها جایگاه مان برای زیستن می باشد به مرحله رسیده است که از آن به عنوان بحران محیط زیست یاد می شود. بحرانی که روز به روز بر شدت و وخامت آن افزوده می شود. و تنها با یک انقلاب بزرگ و جهانی است که می توان این وضعیت نابسامان را متوقف کرد. ما این انقلاب را انقلاب سبز نامگذاری کرده ایم. انقلاب سبز رویایی است دست یافتنی که تنها در سایه همکاری های بین المللی امکان پذیر است. باید همگان بر این امر واقف شوند که روند کنونی رشد و توسعه ناپایدار است و آینده روشنی را برای آنها رقم نخواهد زد. همه افراد باید بدانند که عملکرد آنها در سطوح مختلف محلی، ملی، بین المللی می تواند در دستیابی جامعه جهانی به آینده سبز، اثرگذار باشد. ما برای دستیابی به چنین انقلابی، راهی طولانی پیش رو داریم. ما در این اثر به طراحی چنین نقشه عظیمی دست زده ایم و ابعاد گوناگون چنین مسیر دشواری را موشکافی نموده ایم. در این اثر به بررسی نقش ها، اثرات و تغییراتی که می بایست در پنج بخش حیاتی و بنیادین جامعه بشری (آموزش، رسانه، انرژی، اقتصاد و کشاورزی) رخ دهد پرداخته ایم. این پنج بخش بنیادی ترین بخش های جامعه بشری هستند که بسیاری از نیازهای ما را مرتفع می سازند بنابراین نوع سیستم و ساختار این بخش ها می تواند نقشی اساسی در حفظ و یا نابودی محیط زیست داشته باشد. راهکارهای ارائه شده در این اثر مربوط به این پنج بخش بوده که می توانند راهنمای مناسبی برای حرکت به سوی آینده ای سبز باشند. انقلاب سبز تحقق بخش بسیاری از آرمان های بشری خواهد بود. دستیابی به چنین انقلاب عظیمی، نیازمند انسان هایی با اراده و پر تلاش است تا راه طولانی چنین انقلابی را بپیمایند و سختی ها و دشواری های آن را تحمل کنند. من و شما و همه ی اعضای جامعه جهانی اگر واقعاً نگران سرنوشت سیاره زمین هستیم می بایست با اراده و مصمم خود را برای پیمودن این راه طولانی و دشوار آماده سازیم.